Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Grcká po Vigantole

    Dobrý deň. Moja mala dcérka má problém s grckaním. Je čisto kojená. Problém začal od 15. dňa keď sme začali dávať vigantol. Skúslia som ho vysadiť vtedy bolo všetko v poriadku a keď sme ho opäť nasadili zas to isté. Nieje to len grcnutie ale vygrcká celý obsah žalúdka až prúdom. Čo mám robiť? Dávať či nedávať? užívam vyživové doplnky, vitamíny je možné že sa jej z mliečka dostáva dostatok vitamínov? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vitamin D neol nikdy v mlieku dokázaný, takže ani výživové doplnky ho do mlieka nedostanú.
    odporúčam podať Vigantol v malom množstve odstriekaného mlieka asi hodinu po kojení.