Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Problém so stolicou

    Dobrý večer,môj 6 mesačný syn už 18 dní nekakal.Je kojený,ale začali sme aj s príkrmami,ktoré veľmi nechce.Boli sme s týmto problémom u pediatričky,predpísala mu kvapky Bio-Gaja a kvapky Sab-simplex.Malý zatiaľ nemá nijaké podozrivé príznaky,neplače žeby ho bolelo bruško,dobre papá mliečko.Príkrmy momentálne vôbec nedávam.Mám však obavy pretože ide víkend a doktorka dokonca ordinuje až od stredy.Povedala,že na pohotovosť mám isť len v tom prípade ak by mal malý teplotu,ak by vracal alebo ak by mal tvrdé bruško.Prosím Vás o radu...Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Deti v tomto veku naozaj nekakajú aj niekolko dní, extrémne som videla 23 a pritom im nič nie je, všetko z mlieka jednoducho vycikajú. Ak nezvracia, nemá krv v stolici, neplače extrémne od bolesti, nie je potrebné nič riešiť. Probiotika sú vhodné. V každom prípade by mal začať mäsovozelninový príkrm, skúste spočiatku dávať bez mrkvy, teda len mäso a zemiak, a pár kvpaiek olivového alebo slnečnicového oleja do hotového príkrmu/.