Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Fimóza

    , Autor: dadusena

    Dobrý deň, pani doktorka.
    Chcem sa opýtať; môjmu 5- ročnému synovi nedá sa úplne pretiahnuť predkožka, asi len do polovice žaluďa. Problémy pri močení nemá. Je potrebné to začať riešiť- operačne ? Do akého veku sa to spontánne upraví, bez chirurgického zásahu. Môžem niečo v tomto urobiť aj ja? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Predkožka sa zväčša uvolní rastom penisu, ale v období nástupu do školy to už býva úplne uvolnené. Odporúčam poradiť sa s lekárom a skontrolovať urologom alebo detským chirurgom.