Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nahodne požitie lieku

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať,môj 6r.syn mi omylom zjedol jednu antikoncepčnú tabletku značky cerazette.Volala som na detsku pohotovosť,doktorka mi povedala,žeby jedna tabletka nemohla uškodiť,chcela by som sa len utvrdiť.
    Viem,že som spravila chybu,ani vo sne by ma nenapadlo,že ho napadne ochutnavať tabletky :(
    Za odpoveď vopred ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že dávka jednotlivých zložiek v jednej tablete kontraceptíva je taká malá, že naozaj nemohla v žiadnom prípadespustiť akýkolvek patologický proces v tele dieťaťa. V kaťdom prípadeje potrebné všetky lieky pred deťmi uchovávať na bezpečnom mieste!!!!!!!!