Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Dovolenka

    Dobrý deň,
    dcerka (4,5 r.) pojde v lete po prvý raz k moru (Bulharsko) a preto by som sa rada opytala ake zakladne lieky by som mala vziat do lekarnicky aby sme mali aspon aku taku prvu pomoc v pripade potreby. Ma vyznam ju dat este zaockovat proti hepatitide typu A ked cestuje uz o mesiac?
    Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to výborný nápad juzaočkovať proti žltačke typu A, táto cesta by mohla byť zdrojom ochorenia.
    Je potrebné vedieť, že dieťa nemá byť na slnku pri mori , v lete v čase od desiatej-jedenástej, do štvrtej až piatej odpoludnia.
    Lekárničku vybavte teplomerom, liekmi proti teplote, liekymi na hnačku, doplnenie minerálov / kulíšek, elektrolyt humena/, smecta. Ušné kvapky, očné kvapky a mastičku, výplach očí oku flash, lokálne niečo na nezvládnutie oalovania alebo uštipnutie hmyzom či medúzou / psilobalsam, lokoid.