Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • mmr

    , Autor: andula1

    Dobry den. Je mozne si vybrat medzi vakcinami priorix a trivivac? Su obe hradene statom? Syn ma zlu reakciu na zltko a ak bude mat nahodou alergiu ci je mozne ho ockovat radsej trivivacom ako priorixom. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že nie, pretože v súčastnosti je na očkovanie mmr v našom štáte určená vakcína priorix. Pokial však dieta nemalo anafylaktickú reakciu na vaječný bielok, nemáte sa čoho obávat.