Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • predavkovanie

    DObry den, prosim vas, stala sa mi taka vec, ze nasmu 10 tyzdnovemu babatku, doktorka prepisala prehanadlo DUPHALAC, pretoze sa nemohol vykakat, a mame ho pouzit len v nutnych pripadoch, no, stala sa taka vec, ze sme si spatne pozreli davkovanie a namiesto 2,5ml sme mu do nutrilonu dali 250ml. co sa moze stat? moze mu to nejako vaznejsie uskodit? na obale su ako vedlajsie ucinky napisane hnacka a bolesti brucha. za radu vopred dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja nie som akútna poradňa, takže prípad je asi dávno vyriešený, ale bolo nutné ihneď vyhľadať lekára!!!!!!!!
    Stolica u takto malých detí nebýva každý deň ,lebo väčšinu z mlieka vycikajú a nemajú čo kakať / platí to hlavne u kojených deťoch/. Totot je naozaj potrebné / a bolo potrebné / riešiť individuálne.