Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • bez plienky?

    dobry de.Pani doktorka,dcerka bude mat v maji 2rocky.Cika a kaka do nocnika,uz vyse tyzdna sa nepocikala ani raz.Kedy ju mozem nechat bez plienky?Mam obavy,aby neprechladla,v byte mame podlahy a dcerka casto pri hre sedi na zemi.Myslite,ze nohavicky a teplaky ju ochrania pred prechladnutim?Vacsinou ma aj bodicek,co je tiez plus jedna vrstva medzi nozkami.V noci sa nepocikava asi 2mesiace,plienku jej radsej necham,ale zaujima ma,ci je v poriadku,ze v noci je tych 11hodim bez cikania?Dakujem za vasu odpoved S pozdravom Nika

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak cez deň ciká dostatočne, je veľmi dobre vyvinuté močenie a celá situácia okolo toho, takže v noci nemočí. Ešte by som jej hlavne vonku plienku nechala, aby neboli nehody. Skúste sa s ňou aj dohodnúť, či ju chce, aj doma. Nezabudnite, že je potrebné nohavičky žehliť!