Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Rast zubkov, kasel, zmena klimy

    Dobry den p. doktorka,
    chcela by som sa opytat, ci moze suviest kasel / obcasny/ s rastom zubov, prip. so zmenou klimy. S manzelom a sedemmescnym synom sme sa prestahovali do Singapuru / sme tu asi tyzden. Toho casu nam rastu zubky, dolne stredne uz mame, aj horne ocne a teraz sa nam prerezavaju horne stredne. Syn to znasa celkom dobre, obcas ma vyssiu teplotu, kt. sa mu vsak pomocou Ibalginu podari zrazit, trosku je nepokojny, ale inak je v poriadku. Az na kasel. Cez den nekasle, teda obcas, v noci castejsie cca 5-6 krat, kasel ho vsak nezobudi. Moja lekarka mi poradila zvlhcovat vzduch (aj ked si myslim, ze tu je vlhky az az, ale na dieta to moze vplyvat inak). Preto som sa chcela opytat, ci to moze suvisiet s prerezavanim zubkov (viac slin), prip. zmena klimy...
    Budem Vam vdacna za odpoved. Prip. este ak mi viete poradit, ako take male babo obliekat na noc... Ja mu davam body s kratkym rukavom, a este ho "supnem" do spacieho vreca... je to vela? na tele sa mu objavili aj potnicky....
    Este raz dakujem a prajem pekny zvysok dna.

    Ostavam s pozdravom.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak ste doteraz žili na Slovensku, je to pre deiťa taká veľká zmena, že na ňu môže reagovať aj kašlaním / je tam teplejšie vlhšie, a pravdepodobne aj smog a možno klimatizácia v byte/ , taktiež aj potničkami / ak je tam cca 20 st C je na spanie oblečený dobre/. Daný stav môže súvisieť aj s prerezávaním zúbkov.