Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Neutropenia

    Dobry den.Mam 2,5 rocneho syna,autistu.Boli sme odoslani na hematologiu kvoli neutropenii.Hodnoty ma dlhodobo pod 500 (okolo 250).Da sa zistit,ci sa jedna o neutropeniu vrodenu ci ziskanu?Existuje vobec nejaka liecba?Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neutropenia je znížené množstvo jednej zložky biely krviniek, Nedá sa to posúdiť celkom izolovane, je potrebné zistiť, či ak ako býva chorý, ako reaguje na liečbu a podobne. Neviem odpovedať presne na otázku, musí to zhodnitťi hematolog alebo munolog..