Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • sčernanie mliečnych zúbkov

    Dobry den, chcela by som sa opytat, co moze byt dovodom scernania mliecnych zubkov u 20 mesacnej dcerky? Doteraz jedava pomixovanu stravu, lebo inu do nej neviem dostat, ak tak len vynimocne. Podavala som jej doteraz probioticky sirup Nutrolin B, obcas aj multivitaminove kvapky Cebion, alebo vitamin C. Mozu byt dovodom tieto vitaminy, prip. probiotika? Neviem si to inak vysvetlit, kedze nie je to kaz, len pigment, ako nam povedala stomatologicka., ale to este ked mala len na jednom zube taku ciernu skvrnu. Dcerka doteraz nejedava ziadne sladkosti ani ine sladke napoje... Viete mi poradit? Budeme sa toho vediet zbavit?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Videla som to opakovane, niekedy pri lieče žlezom / ale to boli oné preparáty, bolo to len pri liečbe, potom to zmizlo/ Niekedy je to následok úrazu / ak dieťa spadne a udrie si predné zúbky/ ale opakovane som to videla / aj v rodine/ bez akejkoľvek príčiny. jedná sa pravdepdobne o poruchu skloviny.. Možno vás upokojí, že trvalý chrup bol vždy v poriadku a tieto problémy sa na ňom neobjavili.