Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Obliekanie

    Dobrý deň
    Chcela by som sa vas opýtať, ked mame niekedy v izbe teplotu 23 stupňov , môže dieťa b
    mať kratke tričko? Alebo ked je v izbe 22 stupňov musim jej dať už dlhý rukav: Ked v izbe mame 22 stupňov a spinka mi s kratkym rukavom a je prikrita po pás spoti sa mi. Preto ju nechcem veľmi obliekať. Nemala by sa mi v izbe prechlasiť. Pod 20 stupňov nemáme.
    Moja dcerka ma 2 roky a sedem mesiacov. A vonku ked ideme tiež mam problemy s obliekanim. Neviem ako ju obliecť aby jej nebola zima.
    Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa by malo mať na sebe dve vrstvy, aj doma tielko / body/ a na tom ľahkú košieľku alebo tričko. Ak jej nevadí krátky rukáv / ak jej je zima bude mať v prvom rade studený zátylok/, môže ho doma mať.
    Ak sa dieťa vonku veľmi nepohybuje, je vhodné, aby malo o jednu vrstvu viac ako vy a bolo v kočiariku prikryté.