Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zilka na viecku

    Dobry den, chcela by som sa opytat, moj 3mesacny syncek ma od narodenia akokeby popraskane vlasocnice na vnutornej strane viecka na jednom ocku, neskor sa k tomu pridala aj viditelna tmavomodra zila nad vieckom. syn velmi neplakava, ale ked, tak je vyraznejsia. aj na jednom licko ma popraskane vlasocnice, sice len par ale by ma zaujimalo preco sa to vyskytlo a ako sa toho zbavit. rodila som sekciou tkze to nema z tlakov pri porode. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Jedná sa pravdepodobne o vrodenú cievnu anomáliu, tzv. materské znamienko. Zvykne tento jav konzultovať s kožným lekárom.´ˇCasto to však nie je potrebné, pretože uvedené javy okolo roka samé vymiznú