Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • fliačky na hlavičke

    Dobrý deň, môj synček má od pôrodu jemný takmer neviditeľný fliačik nad koreňom nosa a ružovkastý výraznejší fľak na zátylku pod vláskami. Bolo mi povedané, že je to od ťažkého pôrodu, lebo malý mal dvakrát omotaný pupočník okolo krku a že to postupne vimizne. Má však deveť mesiacov a fliačik na zátylku sa takmer vôbec nemení. Môže z toho neskôr vzniknúť nejaké ochorenie kože alebo sa nemám vôbec obávať? Ďakujem za odpoveď. Jana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sú to materské znamienka, ktoré zvúčša po roku ustúpia. Ak by sa zväčšovali, tak zvykne poslať dieťa na kožné konzílium.