Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prečo odrazu denne pomočovanie ak je zdrava?

    Dobrý deň, dcérka ma 2 roky a štyri mesiace od dvoch rokov sa snažíme cikať na nočník - úspešne. Viac než mesiac "sme suché" aj cez noc a ráno sa pekne pýta na zachodik. Ale od včera sa prestala pýtať dnes dokonca vôbec necikala na záchod či nočník - len som zbadala že je mokrá. Pritom sa doma nič nezmenilo (žiadna zmena režimu, stresová situácia, lieky nebrala). Uvažujem či nemôže byť prechladená, ale to by močila často? Ona asi tak 6-7 krát za deň pri normálnom pitnom režime. Neviem či ju mám karhať, alebo dohovoriť. Dcérka je rozumná a tak som to skúšala dohovorením, ale dnes už aj dostala na zadok. Čo robiť, môžem nasadiť detský BISEPTOL? K lekárke nechceme ísť, pretože čakáreň je preplnená chorými deťmi a doniesť si zas chrípku po 4 hodinovom čakaní by sme nechceli. Prosím poradte čo robiť? Vopred pekne ďakujeme !

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pravdepodobne by mohla byť prechadnutá ale nasadiť liek, biseptol, antibiotikum bez vyšetrenia a stanovania diagnozy / vyšetreie moču ju dokáže/ je nehorázne hazardovanie so zdravím dieťaťa!!!!!!! Myslím, že takmer každý lekár má možnosť objednania na určitý čas / za stanovený poplatokú tak to môžete využiť ak nechcete dlho čakať.
    V žiadnom prípade dieťa za pocikanie netrestať!!!!!!!!!!!!!!!