Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nostek

    Dobry den. Treba zvlhcovat nostek nosnymi kvapkami z morskej vody na prevenciu zapalu stred. ucha? Citala som o tom clanok,tak by som rada vedela vas nazor. Ak to odporucate ako casto a kolko kvapiek a akebo pripravku by som mala kvapkat? treba aj odsavat? Mam 5 mesacne dieta. A este sa spytam ci odporucate ist na dovolenku letecky do turecka s 10 mesacnym. citala som ze je dobre pouziy nosne kvapky kvoli tlaku. Viete mi to priblizit ze co je tym myslene? A ake kvapky a kolko kvapliek. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Kvapky pri ceste lietadlom nepoužívam a ani nevidím dôvod prečo by sa malo. Dovolenka v inom podnebí s deiťaťom do jedného roka nie je prínos žiadny pre dieťa. je to pre rodičovk a dieťa to zväčša prežije bez ujmy na zdraví. Nič mu to však neprínáša. Ak by z toho mal byť úťitok / z pobytu v prímorskom ovzduší/ muselo by tam byť najmenej tri týždne. Takže ja dovolenky s malými deťmi vo vzdialených oblastiach určite neodporúčam.
    Noštek zvlhčujte aj viackrát denne najlepšie fyziologickým roztokom, u nás prípravok Libenar.