Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Rybí tuk

    , Autor: dadusena

    Dobrý deň, pani doktorka.
    Počas zimných mesiacov pri nedostatku vit.D je dobré podávať "rybí tuk". Mám 3. ročnú dcéru a v lekárni nám dali "rybí tuk"- produkt MACÍK, ktorý je výlučne z ľanového oleja (3,6,9- omega kys.). Je to adekvátne napr. Vigantolu?
    Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vigantolu nie a ani to nie je rybí tuk, obsahuje len uvedené omegamastné kysleiny. Skúste marin Q alebo teraz sa volá asi eskymo.