Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zvýšená teplota

    Dobrý deň pani doktorka,chcela by som vás poprosiť o radu.Mám 17 mesačnú dcérku a už asi 5 dní pozorujem,že vždy vo večerných hodinách sa jej zvýši teplota asi na 37,2až37,3stupňa.Počas dňa je všetko v poriadku teplota nestúpa až večer.Nemá ani žiadne iné príznaky prechladnutia alebo inej choroby.Aj pitný režim sa snažíme dodržiavať.Dcérka počas dňa vypije asi liter tekutín.
    Už so to konzultovala aj s naším pediatrom,ale ten tomu žiadnu vážnosť neprikladá.
    naordinoval dcérke vitamín C,ale žiadne vyšetrenia nerobil.
    Môžete mi prosím napísať váš názor,čo by mohlo spôsobovať zvýšenie teploty?Mám sa znepokojovať?Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto období to môže byť výraz toho, že síce dostala nejakú virozu ale bojuje s ňou. Ak to trvá viac ako týždeň, zvyknem vyšetriť moč, či sa za tým neskrýva infekcia močových ciest.