Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Umývanie zúbkov

    Dobrý deň. Pani doktorka, ako mám umývať zúbky 14 mesačnému synčekovi, keď do kefky maximálne chvíľu pohryzká,potom ňou chce umývať všetko naokolo, mne tiež nedovolí umyť mu ich, ruku mi dáva preč. Kefku pozná už dlho- asi od á mesiacov, umývam si zuby spolu s ním, pozerá na mňa, ale potom chce moju kefku, no jednoducho to nejde. Ako to mám riešiť? Zúbky má zatiaľ pekné, biele, ale nechcem, aby sa mu vytvoril nejaký kaz, keď ich neumývame. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môžete zúbky "umyťô tedastiahnuť gázou a potom si ich spolu umývajte kefkou aj keď zatiaľ je to len učenie na tento návyk, než skutočná hygiena. Ale je to správny návyk.