Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • mliecna bielkovina

    Dobry den pani doktorka chcela by som sa vas spitat dera ma 8 mesiacou uz 4 mesiace jeme nutrilon low lactose nasa doktorka sa iba teraz zbadala a dala malej urobyt testy na kravsku bielkovinu a lepok kravska bielkovina jej vyšla pozityvne povedali ze je to 72 neviem ci je to zle alebo co a co za testy sa to robia a ci na ne musime ist rozmyslala som ze jej dam soju

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem o aké testy išlo, kravská bielkoviny je niečo úplne iné ako neznášanlivosť laktozy, kvôli ktorej ste asi konzumovali mlieko bez alebo s obmedzeným obsahom laktorzy. Neviem odpovedať na vašu otázku. Soja je rovnako silný alergén ako mlieko, takže mohla by neznášať aj tú. Dôležité je aké má dieťa príznaky : ekzém, hnačky, nepriberanie, nekľud a podobne. podľa toho a podľa výsledkov je potrebné riešiť diétne opatrenia aliečbu.