Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • neurologicke vysetrenie

    Dobrý deň, mam 7 mesačnú dcérku, bola som s nou na neurologickom vyšetrení a doktorka jej diagnostikovala centrálny hypotonický sy s oneskorením vzpriamovania tela. Mohli by ste mi k tomu niečo viac napísať. ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Znamená to, že v psychomotorickom vývoji sa objavuje určitá odchýlka vo vzpriamovaní sa / z ležiaceho dieťatka ku chodiacemu/. Neurológ zväčša navrhne v takomto prípade rehabilitáciu ale poučí matku ako je potrebné s dieťatkom cvičiť a pozve si dieťatko na opakované vyšetrenie.