Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Caj

    Dobry den chcela by som sa opytat od akeho veku mozem detom podavat normalne caje myslim tie v tych vrecuskach s roznymi prichutami.Davam ich svojim synom 5 a 2 rokov nieje to este skoro?Nema to vplyv na ich spanok akosi v poslednej dobe chodia neskor spat a rano nepospia dlho aspon ten mladsi.Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Čaje majú svoje účinky a treba ich poznať. Čaje s príchuťami sú zväčša čierne čaje, takže poruchu spánku môžu vyvolať, hlavne ak sa luhujú viac ako tri minúty. Od smädu odporúčam stále vodu a čaj len ako doplnok ale taký, ktorého účinky poznáte. Príchut a ovocné čaje neodporúčam. Skôr bylinkové a slabý čierny.