Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Velkosť hlavičky a nechce piť z fľaše

    , Autor: meggga

    Dobrý den, chcem sa opýtať, akú asi velkosť hlavičky by malo mať 9.mes. dievčatko. A ešte mám otázku, ako mám naučiť dcérku piť na fľašu, ked ju odmieta? Ešte kojím, no čo ked prídem o mliečko, ako jej potom budem dávať piť umelé mliečko? Ked bola menšia chcela fľašu, pila čajík, no teraz ju nechce, ani cumlík, len prsník. Ďakujem za rady.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Netrápte sa s problémom, ktorý ešte nenastal, pokiaľ máte mlieko kojte a potom budete rišiť pitie, pravdepodobne už z hrnčeka.
    Obvod hlavičky by mal byť okolo 44 cm.