Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zlatý stafylokok

    Dobrý deň, môjmu synovi v 7. týždni našli zlatého staf. v nose (mal dlhotrvajúce sople a už potom aj zapáchajúcu riedku stolicu/. Bole preliečeny Unasynom. Po dobratí bolo asi týzdeň dobre a sople zasa pomaly začínali až sme po 5. týzdnoch išli na výter a výsledok bol: staf. epidermitis a alfa-hemo. streptokok.
    Moja otázka znie, keďže viem, že zlatý staf. sa nedá vyliečiť, je môžné, že sme sa ho nejakým zázrakom zbavili, keď mal teraz tiež tak veľa soplov, ale nález negatívny?
    ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je pravda, že zlatý stafylokok sa nedá liečiť. on sa len vždy emusí liečiť, pretože v nose môže byť prítomný bez toho, aby bol pôvodcom nejakého ochorenia.