Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Atopický ekzém a stravovanie

    Dobrý deň, naša 14 mesačná dcérka má atopický ekzém. Ťahá sa jej to od zadočka ešte pod plienkou až celou nožičkou dole. Vôbec sa neškrabe,má len stále bledo-ružové suché fľaky. 2x som s ňou bola u kožnej, zakaždým jej dala inú masť, no stále žiadne výsledky. Dávam je Sunar Premium, taktiež plnotučné jogurty-ovocné /okrem inej stravy/.Kojila som ju 8m,potom som začala som Sunarom, problémy jej začali asi tak pred 1,5m. Mám je zmeniť ten Sunar na napr. Bebu HA /je pre deti ktoré sú alergické/ a vylúčiť jej zo stravy jogurty /robia sa z kravského mlieka/? Alebo je to už teraz neskoro? O ošetrení kože som sa vo vašej poradni dočítala, len neviem, čo vylúčiť zo stravy? A čo je dôležité dávať papať deťom s ekzémom? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hlavne podľa vášho popisu ťažko určím, či sa jedná o atopický ekzém. Tá lokalizácia býva trochu iná a ak nezabrali masti p. doktorky asi sa tiež nestrafila, možno aj do diagnózy / nie vždy sa to hne´d podarí, je to ťažké/- takže neviem povedať ktoré mlieko má piť ani určiť správnu výživu. Myslím, že by dieťa mal vidieť znova detský lekár, ktorý sa koži rozumie alebo kožný lekár.