Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kaša

    Dobrý deň pani doktorka,

    mám 7 mesačného syna (9300 g), ktorý je dojčený a papá doobeda ovocie a na obed mäsovozeleninový príkrm a chcela by som sa opýtať, či mu môžem dať na večeru kupovanu mliečnu kašu. Umelé mlieko ešte vôbec nepil.
    A ešte by som sa chcela opýtať, či nevadí, že sa z chrbátika na bruško otáča len na jednu stranu.

    Ďakujem a prajem pekný deň

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To, že sa z chrbátika otáča len na jednu stranu nie je problém, jednoducho ju preferuje. Sledujte to a ak by sa vám zdalo, že aj v iných veciach preferuje len jednu stranu, poraďte sa s lekárom.
    Je škoda, ke´dže tak pekne kojíte aby ste ho zaťažovala umelým mliekom. Dajte mu nemliečnu ryžovú alebo celozrnnú kašu riedenú vašim mliekom alebo vodou alebo tiež zemiakovú kašu. kojeným deťom sa snažím do roka vôbec umelé mlieko nepodávať.