Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • tahaniesa dos sedu

    Mam 4 a pol mesacneho syna a zacal sa nam tahat do seduked ho manzel drzal na kolenach opreto a podopieral ho rukami .Viditelne sa pritahoval az sa posadil.Chcem sa opytat ci mu to nemoze nejako poskodit na klby ?Ma uy teraz 8 kg.Je len kojeny.S dvihanim hlavicky bol dost lenivy a jeho lekarka mi kazala ze mam doma s nim cvicit na fit lopte ..respektive ho na nej gulat .myslim ze urobil pokroky a s tym tahanim do sedu odrazu som prekvapena.je pravda ze ak dieta same sa snayi sadnut alebo sa stava aj na nohy hoci je to aj skor je to ok?Dakujem vopred za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to primeraný psychomtorický vývoj, začína aj dvíhať hlavu od podložky, spontánnemu pohybu detí nie je vhodné klásť odpor, na druhej strane predčasne zaťažovať státím a vzpriamenou polohou / napríklad v chodítku/ nie je vhodné.