Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nechce papkať príkrmy

    Dobrý večer,
    mám syna, ktorý bude mať o týždeň sedem mesiacov, váži 9 kíl. Je stále kojený, s príkrmami sme začali tak po piatom mesiaci, ale vo veľmi malom množstve, no stále mi ich nechce papkať. Niekedy sa podarí že cez obed zje aj viac lyžičiek nejakej zeleninky, alebo zeleninky s mäskom. Ovocie mi nechce jesť absolútne, napína ho a strása, dokonca aj z banána. Každý deň skúšam aspoň lyžičku niečoho, ale vždy je to tá istá reakcia. Tiež kupované presnidávky do neho nejdú. Na večer mu podávam aj trochu kašičky, takej redšej, nakoľko máme problém s kakaním, snažím sa mu podávať aj tekutiny, ale tiež moc nevypije. Najradšej má moje mliečko, no pri kojení väčšinou je stále v pohybe, stále sa skŕča a trepe. Je to v poriadku ?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pri kojení by mohol byť chvíľu pokojný ale je to pravdepdobne temperamentné dieťa. Príkrmy podávajte trpezlivo ďalej, bárs aj len jednu, dve lyžičky. Musíte mu ich podávať do pusinky medzi pery, lebo keď sa porcia dostane priamo do pusinky nemusí sa mu podariť vždy ju prehltnúť.