Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 2 otázky

    Dobrý večer pani doktorka chcela by som sa opýtať ohľadne 9,5mesačného synčeka:
    1.ešte nemá ani jeden zub, ani sa mu neprerezávajú, znamená to nejaký problém?
    2.syn meria 76cm a váži 8 250g, je to v poriadku?lebo obvodná vraví, že by mohol vážiť aj viac(pôrodná váha bola 3 550g)
    dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neznamená, riešia sa až prípady, kedy sa zuby neprerezávajú po jednom roku veku.
    Hmotnosť aj dĺžka je v medziach normy, je trochu dlhší ako priemer v jeho veku a trošku menej váži ako priemer v jeho veku. Hodnoty sú však stále v medziach normy.