Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 5 mesacna dcera a papanie

    Doby den,
    u doktorky som dostala odporucanie na kasicky. Dcera pije mlieko Nutrilon 1 Extra. Podla doktorky mam kupovat kasu nutrilon obylninovu ( ryza a kukurica) alebo v bio obchode alebo klasickych potravinach ryzovu muku a kukuricnu muku a miesat s mliekom. Aby som neminala zbytocne peniaze na kasu, lebo dcera ma 65 cm a vazi cca 8kg. Porodna hmotnost bola 3550g a 55cm. Podla doktorky vazi vela.
    Je podla vas mozne takto pripravovat kasu na jedenie? A ak ano tak ako ju mam spravne namiesat.
    A vazi dcera podla vas vela na svoj vek a porodnu hmonost? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dieťa má primeranú hmotnosť. Neviem, či chcete vedieť ako máte upraviť jedálníček alebo len tie kašwe. Ani jednu z nich nepoznám a dieťaťu by som dávala len kaše, ktoré sú určené pre výživu detí daného veku aj to len kašu bez príchutí!!!Je tiež možné, ale až po siedmom mesiaci/ dovtedy lepok, teda krupicu nedávame/ uvariť krupicu do nutrilonu.