Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ekzém

    Dobrý den! Moj syn má 16 mes. a chodíme ku kožnej lekárke. Ked som ho zobrala mal len na nožičke suchú kožu. Predpísala nám balneum. Koža sa mu začala vysušovať aj na chrbte aj bruchu a na to sme dostali excipial tel. mlieko. Na to mal na celom tele červené vyrážky. prestala som ho natierať a vykúpala som ho v repíku /sama od seba/čo troška pomohlo ale jeho koža bola stále suchá. Teraz po kúpeli mu vyjdu červené flaky ale velmi málo ,potom ho natriem olivovým olejom a ráno flaky zmiznú a na ramene má málilinko suchú pokožku. Chcela by som sa Vás opýtat či ho mám zobrať znovu ku kožnej? Aj toho sa bojím aby sme mu neublížili experimentovaním hocijakých krémov a hlavne aby sa mu to nezhoršilo. Prosím poradte mi neviem čo dalej?! Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Toto dieťa ku kožnej vôbec asi nepatrilo ale keď ste sa tak rozhodli, je to na vás. Sama ste mu asi najviac pomohli. Kožiari ak sú dobrí, neexperimentujú ale tiež liečia, len je to nikedy ťažké. Viem poradiť, len keď detskú kožu vidím a prejdem si po nej rukou. Dobré výsledky dosahujem miešanými masťami s kyselinou mliečnou.