Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • otazka

    mozu sladkosti zapricinovat u deti problemy s pokozkou? 4 rocna dcerka ma odmalicka cervensiu pisulku, aj ked hygiena vyborna, nepouzivame ziadne vlhcene utierky, dbam na to, ako s autiera po pouziti wc, nepouzivame peny do kupela a zehlim jej nielen bielizen, ale kazdu jednu vec ( okrem ponoziek, samozrejme ). Nemoze to nieco zle znamenat a sposobit nejaky vnutorny zapal , aby mala z enho dlho alebo navzdy nejake vaznejsie problemy? Robim si starosti, dakujem ( papa probioticke jogurty od Danone )

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vnútro rodieiel je vystlané jemnou kožou a potom dlaždicovým epitelom, kde je mohutné prekrvenie, takže hlavne jemná koža vonkajších rodidiel je samozrejme červenšia ako okolitá koža. Ak dieťa nemá ťažkosti, pálenie, svrbenie, nie je to žiaden chorobný príznak a nie je potrebné nič riešiť.