Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • očká

    dobry den, pani doktora, chcem sa spytat na vas nazor, ci je nevyhnutne prepichovanie kanalika v pripade, ze nasa dcera si z porodnice doniesla slzave a karpave ocka. na zaciatku sme preliecovali najprv kvapkami (ophtalmoseptonex, tobrex), ale teraz po takmer dvoch mesiacoch sa situacia zopakovala. niekde som citala, ze do roka by sa to malo upravit samo. chcela by som predist tomuto zakroku, len co si na to pomyslim, chyta ma panika, ze by jej to mali robit! dakujem za skoru odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vôbec vás nemusí chytať panika, ak je zákrok potrebný je dobré ho urobiť čo najskôr. Kanálik totiž môže byť upchatý zúžený ale aj úplne nepriechodný. Definitívne rozhodnutie spraví skúsený očný lekár a treba sa ním riadiť.