Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Balenie naširoko

    Dobrý deň,
    môj synček má 5 mesiacov, od narodenia balíme naširoko.Na kontrole nám kázali ďalej baliť má nasledovné výsledky: PS: 69/52 +, I a+ ĽS: 58/57+, II b+. Chcela by som sa Vás opýtať či sú tie výsledky v norme,alebo sú tie výsledky veľmi zlé? Mám strach z toho že by mal byť v sadre...
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem celiom presne intrpretovať tieto výsledky, isté je že jadierka sú vyvinuté ale pravdepdobne sú strmšie striešky. Neviem, či je to len výsledok zo sonografického vyšetrenia alebo dieťa videl aj ortopéd. AK ten, ktorý robil vyšetrenie bol len sonografista, teda odborník na sonografické vyšetrenie ale nie ortopéd, v každom prípade by mal dieťa vidieť ortopéd!!Zatiľ samozrejme široko baľte.