Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ?

    Dobrý večer pani doktorka,
    moja 10-mesačná dcérka má vyštípanú riťku, na čo používam detský zásyp
    a občas krém Imazol. Ale ona máva aj červenú pipaňu, tak som sa chcela opýtať, čo mám robiť s tým. Doktorka mi povedala, že tiež len zasypávať ale nepomáha to. Začala som ju kúpať len v čistej vode bez nejakých prísad.
    Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobre, že ju nekúpete v žiadnej pene, nie je to vhodné vôbec, nie len keď sú ťažkosti. Zásyp neodporúčam používať vôbec, urobia sa z neho také malé guličky a ešte viac dráždia jemnú detskú kožu. Taktiež neodporúčam používať vlhčené utierky, sú určené na výnimočné situácie pri ceste alebo prechádzke, doma používajte žinku namočenú vo vode alebo umývanie pod tečúcou vodou. V tejto chvíli odporúčam Imazol krempasta 2x denne, medzitým po umytí tanno hermal lotion alebo sudokrém alebo Ictamo Pro krém. Liečba ja dosť dlhodobá. Celkovo môže dieťatko užívať vhodné probiotika / biogaia alebo dophillus infant/ dlhodobo.