Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • tlak krvi

    pani doktorka, prosim vas, aky je normalny tlak krvi u trojrocneho dietata? co pre trojrocne dieta znamema nedomykavost chlopne ked navonok nejavi ziadne znamky choroby ako zadychanie sa a podobne. ako sa postupuje alebo co nas caka? dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Priemerný tlak krvi je v tomto veku 100/60. Nedomykavosť chlopne nie je dotatočná informácia, pretože závisí na tom, ktorej chlopne. V každom prípade takéto dieťa musí byť pravidelne sledované kardiológom, pretože určité hodnoty v určitej chvíli signalizujú, že jediné správne riešenie problému je operácia na odstránenie nedomykavosti.