Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • strava pre 7.mes. dieťa

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, čo už môže papať 7. mesačné dieťatko okrem tej základnej zeleniny a maska, ktoré papá už od 5. mesiaca. Už nie sme dojčené.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Deti majúmať pestrú stravu čo sa týka zloženia ale v podstate jednostrannú stravu čo sa týka chutí a zmien. Takže ráno mlieko, neskôr po mlieku rohlík alebo chclebík podávaný tak, aby nedošlo k zabehnutiu. Dopoludnia ovocie, na obed mäsovozeleninový príkrm / zeleninku striedať, mäso z malých zvierat/, odpoludnia mlieko / po deviatom mesiaci probiotický jogurt/ večer kašu, zemiaky alebo neskôr chlebík s čerstvým maslom / po desiatom mesiaci/