Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odber krvi - 6 mesacne babetko

    Dobry den, prosim o informaciu kolko je mozne odobrat 6 mesacnemu - 6,5 kg vaziacemu dietatku krv na imunologicke testy a ci to nie je nebezpecne. Udajne to maju byt dve velke skumavky. Za ako dlho sa vie taky maly organizmus z takeho odberu spamatat? Nie sme totizto este stale zaockovani (ked neratam TBC) a nasledne by malo k odkovaniu dojst. Netreba aby potom babetko bralo nejake zelezo? Pripadne ja ako matka, ktora plne dojci? Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak by ste aj brali železo, do mlieka neprechádza, takže dieťatku nepomôže. neiem prečo sa takému malému bábätku robí imunologické vyšetrenie. Odobratie dvoch skúmaviek krvi dieťatko a teda jeho zdravotný stav nijako neovplyvní.