Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • odstavenie od Materskeho mlieka

    dobry den pani doktorka.mam 8 mesacneho synceka ktory je velky papac,papa rano kusok chlebika s masielkom,tak sa kojime,na desiatu ma ovocie,na obedik polievocku neskor nejaky zeleninovy prikrm,neskor sa trocha mlieka napije vecer ma kasicku.Moj problem je v tom ze uz ma 5 zubkov uz dost velkych a strasne ma kuse mam velmi dokusanu bradavku skoro mensiu dierku ktora strasne boli aj pri kojeni nic nepomaha chcela by som ho pomaly odstavit davala som mu raz umelu nahradu ale mi mame taky problem ze nas maly vobec nechce pit z flase ani caj ani vodicku vypije ale len zo striekacky co je na antibiotika.Ako by sme ho mohli naucit pit z flase od mala odmieta flasu a ako docielim aby sa mi uz netvorilo mlieko pijem malo vody nejem polievky a tvorby neustupuje,prosim poradte dakujem pekny vikend.Jana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Tvorba mlieka sa zníži len tak, že nebudete dieťa prikladať. Piť ho skúste naučiť z hrnčeka, ktorý má uzáver so sosákom. Skúste mu ráznym hlasom a aj slabým capnutím po plienke dať najavo, že hrýzť nesmie. Mojim deťom to pomohlo, pochopili, že sa to nemá.