Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zachrípnutý hlas

    Dobrý večer, mám 23 mesačného syna, ktorý asi pred dvomi týždňami bol zachrípnutý, trvalo to pár dní, potom to prešlo. Teraz je druhý deň znova zachrípnutý, zdá sa, že viac ako predtým. Iné známky choroby nemá, papá normálne, nemá soplíky, je čulý. Je potrebné ísť s ním k lekárke? Môže ísť o zápal hrtana? Ten mal doteraz dva krát. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Jednak to môže súvisieiť so súčasným počasím, teplom a suchom v bytoch adomoch /vlhký froté ručník vedľa postieľky keď spinká/, ale tiež mohutnými hlasovými prejavmi / výskot, krik, plač/. Ak by to však pretrvávalo dlhodobo, odporúčam odborné vyšetrenie u otorhinolaryngológa.