Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • koliky

    Dobrý večer pani doktorka. Už dlho ma trápia koliky môjho syna. Myslela som si že po 3mesiacoch prejdu, no teraz má už 6mesiacov a tie koliky má stále. Teraz ich máva asi tak 1 a niekedy 2krát do týždňa, to hovorím o tých silných kolikách, keď mu musím natrieť bruško gelom Pupik. Inak mu dávam stále kvapky Espumisan. Keď sme neprikrmovali, tak som dávala pred každým kojením, teraz dávam 3krát denne. A tiež pri kojení ho dosť často bolieva bruško, vystiera a skrča nožičky, ale vtedy už neplače. Neviem či je problém v mojom mlieku, no neviem na aké mlieko by som mala prejsť, nakoľko som mu raz dala mliečnu kašu a dostal strašné hnačky, ktoré nás držali 2týždne, takže je možné že má alergiu na kravské mlieko. Poraďte mi čo mám robiť, a tiež či je normálne že 6mesačné dieťa má stále koliky. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Koliky sú nevypytateľné a môže aj dlhodob pretvávať, určite neodporúčam ukončiť kojenie, pravdepdobne mu mlieko naozaj nebude robiť dobre a problémy s bruškom sa zhoršia. Odporúčam aj z vašej stravy vyradiť ÚPLNE!!! mlieko a mliečne výrobky / aj keksíky obsahujúce mlieko/ a čakať najmenej dva týždne, či koliky neustúpia. Aby ste mali dostatok vápnika, skúste ho doplniť liekom / calcium chloratum sirup alebo kalciové tablety/