Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • nespavost

    dobry den prosim vas o radu.mam 2mes.dceru a casto sa stava ze strasne malo prespi ci uz cez den alebo v noci.dokaze nespat aj sest hodin v kuse,ocka aj zatvara ale behom piatich minut ani naznak spania.byva uz aj unavena vidno to na nej ale nieco ako by jej nedalo spat,pritom je prebalena,napapana,neplace od bolesti.davam pozor ci ju nieco netlaci.niekedy pekne prespi a niekedy takto.neviem si vysvetlit ako tak dlho vydrzi nespat. dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Potreba spánku je individuálna. Také malé dieťa by ešte malo prespať aj 18 hodín denne. Je dôležité, aby bolo v kľude, na svojom mieste, aby nebolo v byte veľmi teplo ani chlad, nesmie sa v jeho okolí fajčiť, malo by byť v zásade ticho. Neviem, či kojíte. Ak áno, v žiadnom prípade nesmiete piť kávu ani žiadne tekutiny, ktoré obsahujú kofeín. Vždy prechádza do mlieka.