Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • imunita

    dobry den, chcela by som sa opytat ohladom zvysenia imunity. syn (nieco vyse 3,5 roka) navstevuje skolku od septembra. od polovice septembra do polovice novembra. bol stale chory, bud soplíky(stale nejaky bacil) alebo kasel. musel uzivat 2 antibiotika, lebo sa mu to vratilo. od vtedy stale nejake sopliky a teraz tiez pred tyzdnom opat kasel. ale bez antibiotik, lebo neboli potrebne. chcem sa opytat pediatricka nam odporucala imunoglukan. je mozne, ze jeho dlhodobe uzivanie zvysi imunitu?ak ano, v akom obdobi je najlepsie jeho uzivanie. a existuju este nejake ine preparaty na zvysenie imunity pre deti, ktore su infekciami viac ohrozene. inac, ked nenavstevoval skolku, mal zapal priedusiek, tak raz do roka, dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Existuje nikeoľko nešpecifických liekov na zvýšenie imunity, sú postaené na prírodných zdrojoch a väčšinou sa predávajú ako dolpny výživy. Nie je vhodné brať všetky naraz, ale ak sa berú , tak najmenej tri mesiace. Sú to probiotika / tie je vhodné kombinovať s niektorým iným likeom / imunoglukan, biomare / firma FIN/, preventan a kvalitné komplexy vitaminov/ Cebion 2x multi/