Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ryzova mucka.

    Pani doktorka, kupila som v bio obchode ryzovy muku a teraz neviem ako ju upravit. Musi sa varit, alebo len rozmiesat v materskom mlieku a podavat ako kasu? A ak sa musi varit, mozem ju varit v materskom mlieku? Moze sa materske mlieko varit?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Materské mlieko sa môže variť. Ak ryžová múka nie je instatná alebo predvarená, tak sa určite musí variť. Mali vám dať návod tam, kde ste to kúpili a hlavne by mal byť na obale. Ak je z nejakého neoficiálneho zdroja / trh a podobne/ tak by som to dieťaťu nedávala!!!Spomeňte si na problém s mliekov v Číne.