Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Spravna obuv.

    Vazena pani doktorka, nasa dcerka ma 8 a pol mesiaca. Zacala sa stavat na nozky, pohybovat sa popri posteli a tiez kraca ked ju drzim za ruky. Zaujimalo by ma aka je spravna obuv v tomto veku? Ma mat tvrdu podrazku, ci makku? Ako vysoke maju byt topanky, nad clenok, ci nizsie? Vsimla som si, ze ked ma obute papucky s pevnou podrazkou, vysoke nad clenok, tak nema patu az dolu a chodi tym padom po spickach. Inak aj bez topanok, na boso sa stavia na spicky. Je to vporiadku a normalne, alebo jej mam v chodeni branit, kym jej nozka nespevnie a nebude spickovat?( to by bolo ale tazke)
    Hlavne teda tie topanocky a keby ste mohla poradit aj konkretnu znacku, alebo typ.Dakujem pekne.Ivanuska.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    No najlepšie sú asi od firmy nautic ale sú aj riadne drahé. V každom prípade by mali byť kožené, s pevnou podrážkou a až po členky. Radšej len jedny ale kvalitné.