Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Červené fľaky na genitáliách

    Pani doktorka,

    mám 10 mesačného syna, balím ho do látkových plienok, často prebaľujem, nechávam ho aj dlhšie bez plienky, donedávna nemal so zapareninami žiaden problém. Asi pred 3 týždňami som si všimla, že má na genitáliách červené fľaky, zadoček má v poriadku.
    Pri prebalľovaní som mu ich začala natierať, najskôr som vyskúšala Sudokrém, natierala som asi 1 týždeň, fľaky vybledli, ale nezmizli. Potom mi naša detská pani doktorka predpísala Imazol, fľaky však ešte viac sčervenali, tak som masť po 2 dňoch prestala používať. Pár dní som syna balila aj do jednorazových plienok, ale fľaky nezmizli.
    Chcem sa spýtať, sú opísané červené fľaky zapareniny? Poraďte mi, prosím, ako ich vyliečiť.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podľa popisu to neviem rozhodnúť. Možno toneznamená nič iné, len že je obalsť genitálu viac prekrvená, čo býva. Hlavne nepoužívať na hygienu vlhčené obrúsky / tie len výnimočne vonku, pri ceste a pdobne/ a nekúpte dieťa v žiadnej pene. Skúste lokálne požiť tanno hermal lotion. Ak nepomôže, konzultujte lekára.