Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Streptokok

    dobrý deń, p. doktorka dnes môjmu synovi zistili, že má v nošteku streptokoka. Sú nejaké lieky alebo očkovania proti tomu. Lieči sa to dlho? A navyše som ešte tehotná - môže to nejako ovplyvniť tehotenstvo? Ďakujem J.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Noštek nie je sterilné prostredie, baktérie sa tam môžu vyskytovať. Vášmu tehotenstvu to neublíži. Záleží na tom, ktorý typ streptokoka to je. Ak je to streptococus pyogenes je potrebné to preliečiť penicilinom desať dní.