Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • stravovanie

    Dobrý deň pani doktorka. Som matkou 4 ročného dievčatka a mám taký problém, že nechce jesť. Pri výške 102 cm váži 15 kg. Nikdy nejedla veľa ale v poslednej dobe nechce jesť nič. Naša pediatrička nám doporučila Peritol ale ani to nepomohlo. Rada by som vedela ako ďalej. Od septembra minulého roka začala chodiť do škôlky a aj tam sa sťažujú že nechce jesť.
    Kolegyňa mi doporučila doplnkovú stravu od Nestlé Nutridrink ale to nepomáha. Inak sa vyvíja normálne, len máme problémy s papaním. Poviem pravdu naša pediatrička mi neporadila nič iné. Ďakujem a doporučili mi gastroenterologické vyšetrenie. Je vhodné pre také malé dieťa?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak nemá ťažkosti, predpokladám, že nechutenstvo môže súvisieť s nepoznanou chudokrvnosťou / urobiť krvný obraz/ alebo je to podmienené psychikou, napríklad preto, že ešte nebola zrelá na kolektív alebo nejakými problémami v rodine. V tako zmysle je to potrebné aj riešiť. Nemyslím si,že s gastroenterológom.