Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Spánok, tekutiny

    Dobrý deň,
    mam 10mesacnu dceru, stale ju kojim. Vazi 9kg. V noci sa budi kazdu hodinu. Chcem sa opytat, ci to suvisi s kojenim, ze sa chce len ubezpecit, ze som pri nej alebo ma taky nekludny spanok. Je to velmi vycerpavajuce, kedze mi nema kto pomoct. Funguje to tak asi posledne 4 mesiace. Dovtedy spavala celkom dobre. Vzdy je v izbe vyvetrane a max.21 stupnov. Spava v spacom vaku. Dalsia moja otazka sa tyka tekutin. Dcera cez den pije mliecko a z prikrmov papa velmi malo, len par lyziciek. Jedine kasu spapa vecer cca 100 ml. Ovocie, zelenina a masko jej velmi nechutia. Davam jej to viackrat denne aby aspon nieco spapala. Ani mlieko si uz nepyta velmi casto cez den. Mam jej davat prevarenu vodu na doplnenie tekutin? Mozem jej uz zacat davat biely jogurt? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak nie je kojená, biely jogurt môže. Ponúknite jej od smädu niekoľkokrát prevarenú, ochladenú vodu.
    Nočné budenie je v tomto veku časté, univerzálny liek neviem, chce toveľa trpezlivosti.