Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • málo kojený...

    Dobrý deň pani doktorka, mám syna teraz v sobotu (6.2.) bude mať 8 mesiacov a samozrejme už papá tuhú stravu ale máme problém že je strašne málo kojený. na raňajky má normálne chlebík celý deň tuhú stravu na večeru kašu a po tej kaši som ho vždy ešte kojila ale teraz už večer nechce. takže ho kojím iba v noci a to v priemere dva krát( za noc). neni to málo? bojím sa aby mu nechýbali nejaké vitamíny. cez deň pije čajík. Nemám skúsiť nejaké umelé mlieko alebo nejakú inú náhradu namiesto kojenia? Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je dôvod na náhradu kojenia, Skúste mu ráno pred chlebíkom ponúknuť najprv prsník, po obednom jedle tiež a na olovrant tiež najprv prsník, potom niečo iné. keďže máte mliečko a aj ho pije, taktiež čajík / lepšia by bola voda/, nemyslím si, že je potrebné podávať umele mlieko, teda formulu.